3 minute read

25 maja, czyli na dwa dni przed rozpoczęciem obowiązywania nowego, zaostrzonego rozporządzenia ochronie danych osobowych zapraszamy na szkolenie pt. RODO: Ochrona danych osobowych w placówce medycznej - wszystko, co właściciel gabinetu powinien wiedzieć W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Wysokie kary przewidziane są za naruszenie praw podmiotów danych, takie jak przetwarzanie danych bez zgody, naruszenie prawa do bycia zapomnianym lub uzyskania informacji, transfer danych do państw trzecich itd. Wg opinii GIODO nie dotyczy to jednak danych wynagrodzeniu, które są uważane za dobro osobiste. . Twoje dane zostały nam przekazane przez Ciebie - w szczególności podczas zakładania konta na jednym z Naszych portali, uczestniczenia w dyskusjach, pozostawiania intencji modlitewnych i ofiar, dopisania się do biuletynów informacyjnych, tworzenia wpisów na forum, pozostawiania komentarzy, przesyłania świadectw, finansowego wspierania naszych inicjatyw, zgłoszenia się po darmowe pakiety obrazków z nowenną lub egzemplarze gazety, a także w związku z uczestnictwem w Apostolacie Nowenny Pompejańskiej oraz organizowanych przy Naszym wsparciu pielgrzymkach i rekolekcjach.
W tym samym czasie dziennikarze Reutersa poinformowali jednak, że dane 1,5 mld użytkowników z Afryki, 2. Jeżeli chciałby/chciałaby Pan/Pani cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych, to w tym celu wystarczy: 1. Regulamin niniejszy określa zasady przyznawania i korzystania z KARTY KLIENTA wystawianej przez firmę Stalesia Sp. z. z siedzibą w Krakowie przy ul. M. Domagały 19, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieście w Krakowie pod numerem KRS 0000257623 numerze identyfikacji podatkowej NIP 6792899343 i kapitale zakładowym wysokości 780 000,00 zł wraz z partnerami handlowymi prowadzącymi sklepy pod marką BIGA zwanymi dalej Organizatorem. -na szkolenia i dokumenty związane z wdrożeniem RODO (unijna reforma ochrony danych osobowych) , Australii i Ameryki Południowej zostały “wyprowadzone” z irlandzkiej centrali firmy i oddane pod “amerykańską jurysdykcję”, gdzie prawo dla Facebooka jest łaskawsze.
Jak wskazała rzeczniczka UODO, problemy podnoszone w skargach są niezmiennie te same i dotyczą udostępnienia danych osobowych w związku z realizacją obowiązków dotyczących dostępu do informacji publicznej (. poprzez publikację w BIP dokumentów zawierających dane osobowe bez stosownej anonimizacji), pozyskiwania danych w związku z koniecznością przyznania określonych świadczeń czy wymiany danych osobowych pomiędzy podmiotami.
Jeśli przez bardzo długi czas zbierasz kontakty na swoją listę mailingową i masz w bazie osoby, których kontakty pozyskałaś na spotkaniach networkingowych, targach, czy innych podobnych sytuacjach, to dobrze jest się dodatkowo zabezpieczyć i uzyskać powtórne potwierdzenie zapisu do newslettera od swoich odbiorców.
W większości przypadków trafnie określa też stan cywilny (65 proc.), skłonność do używek (73 proc.), jeszcze trafniej odgaduje wyznanie (82 proc.) i orientację seksualną (w 88 proc.). To już trochę niepokojące, bo facebookowe polubienia treści publicznych są widoczne dla wszystkich.